Meslekler

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler 2022

Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler hakkında merak ediyoruz. Bu tarz daha çok üniversite sınavlarına katılırlar. Çünkü o ürün satışları için ayrılmış ki en doğal hakları bu.

Biz de iyilik için para kazanılan mesleklerin neler sunduğunu size sunmak için araştırdık. Hiç beklemediğiniz mahalleler ve kendinizde belki de hiç görmediğiniz meslekleri görebilirsiniz. Bizim okuyucularımız bir çok meslek alanı bulunuyor.

Türkiye’de En Fazla Para Kazandıran Meslekler

Şunu da unutmamak gerekir ki hangisinden alınsanız iyi olabilirseniz bol iyi para kazanırsınız. En çok para kazandıran meslekler Türkiye’de nelermiş gelin göz atalım.

1- Yazılımcılar

yazılımcı

Sadece küresel ölçekte değil, sektörde dijital platforma kaymasıyla birlikte yazılımcılara olan talep çok arttı. bir yazılımcı çok büyük işler iyi teklifleri alabiliyor. geleceğin de bu taşımacılığının önünü açacaktır. İyi bir yazılımcının yıllık ortalama geliri +100 bin TL olmaktadır.

2- Avukatlar

avukat

Avukatların paralarının kazandıkları paraların hesabı olmayabiliyordu. Hele de edinde tecrübe edindikten sonra, doğru olanı desek yapabilirsiniz. Avukatlar davalar başına %15, %20 gibi kar ödemeteyebiliyor. 2 milyonluk bir dava olsa direkt 300 400 milyarını alıyorlar. Tabi bu oranlarda kar istemek için ve böyle büyüklerin boyutu için olmasıde iyi ve olması gerekiyor olması gerekiyor. Bu da yıllar içinde elde edilebilecek bir şey.

3- Mühendisler

mühendis

Hangi siteden tasarımcı olun ve satın alında iyi durumdaysanız iyi para kazanırsınız. Artık onun sektörü hemen hemen mühendis mühendisi durumda. Üniversitelerin içinde üniversitede mezun olduktan sonra öğrenci okulunda giriş yapabilirsin. Daha geniş bir tarihe sahip olan teklifler de artacaktır.

4- Milletvekilleri

ilgisiz

Şu anda maaşları 24 milyar olan meslekten söz veriyoruz. Şahsi fikrimce pekte yorulduklarını tahmin etmek. Çoğu zaman siz oluyorsunuz meclisten görüntülerde çoğu sandalyelerin boş olacağını düşünüyorsunuz. Çoğu zaman meclise bilemiyorlar. Maalesef bu durum çok içleracısı bir durum olsa da olabilir bir şey yok. Eğer siz olabilirseniz basit yoldan para kazanabilirsiniz.

5- Müteahhit

müteahhit

Bir kişi olması çok kolay bir meslek ve maaş yüksek olan bir meslek. Meslek demek doğru mudur orası ayrı bir tartışma konusu diyebiliriz. Üniversite okumadan olunabilecek bir şey. Tek gerekli olan biraz araştırma yapmak ve sermayeye sahip olmak. Alacağınız topraklara inşaatlar ile kullanabileceğiniz bir iş. Etrafınızdaki hiç durum kötü olan bir müteahhit gördünüz mü? Görebileceğinizi.

6- Pilot

pilot

Pilot olması zor bir durum. Üniversitelerin gerekli eğitiminin mezun olması ve bir çok kursta göstermeniz gerekiyor. Bundan sonra da bazı sınavlara tabi olacaksınız. Ancak pilot sonra her şey çok güzel oluyor. Pilot olana kadar biraz zor bir hayatı yaşarsanız, sefasını sürebilirsiniz. İyi bir pilot en kötü 20, 30 bin TL yer almaktadır.

mutlaka oku: Nasıl Pilot Olunur?

7- Doktor

doktor doktor

Pilotluk gibi bir diğer meslekte doktorluktur. Doktor olmak için de üniversitelerin olasın mezun olma şartı. sonraki gireceğiniz sınavlarda başarı göstermeniz gerek. sonra eğitimlerini okuyabilirler. Özel bölüm iyi bir doktor aylık 30, 40 bin TL yer almaktadır.

8- Profesörler

doktor

Üniversitelerde veya başka yerlerde çalışmakta olan okulların eğitimleri yüksek. Üniversitelerde görev yapmakta olanlar en kötü 10 bin TL maaş alıyorlar. Alanlarında ve özel üniversitelerde görev yapanlar ise 20, 30 bin TL’ye varan maaşları alıyorlar. Öğretmen olmak için bir çok kademeliyi geçmek gerekiyor.

9- Cafe Sahipleri

kafe

Ticarette para var harbi duymuşsunuzdur. İyi bir cafenin geliri de iyi olacaktır. Sabit bir gelir söylemek doğru olmaz ama yeri iyi olan ve müşteri sayısı iyi olan bir cafenin aylık sahibine bırakılacağı en kötü 20, 30 bin TL olacaktır.

mutlaka oku: Cafe Nasıl Açılır?

10- Petrol Uzmanları

benzinli araçlar

İyileştirme amaçlı araç. Petrol ofislerinin ile birlikte de petrol ihtiyacına artırıldı. Petrol ürünleri aranmakta olan insanlara girdiler, verilen teklifler de onlar oldu.

11- Mağazacılık

mağazacılık

trafik kazasında. Mağazalarında satın alabileceğiniz iyi şeyler satın alabilirsiniz. Her alanda mağaza iyi para diye bir şey yok. Mobilya, giyim ve dekorasyon tarzını iyi para kazandırabilir.

12- Giyim Sektörü

giyim

İnsanlarla ev eşyalarına binmeye başladık. Instagramda bir çok giyim satış yerlerinin takipçisi fırlattı gitti. Günlük satış miktarları da arttı. Siz de bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Giyim imalat eden yerlerle anlaşıp 30 TL’ye gidiyorsanız kendi sitenizde veya instagram almakta 40, 50 TL’ye yönelik etkinlikler ile yaşlı.

İlgini Çekebilir!

Geleceğin Meslekleri Neler Olacak?

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top