Dükkan Açmak

Otel Nasıl Açılır? Otel Açmak İstiyorum 2022

Girişimcilerin yeni fikri ile eve geldik. Otel için gerekli olan tüm işlevlerden söz. Otel çok para kazandıkları aşikarlar. Peki nasıl buralara kadar geldiler? Nasıl bu kadar para kazanıyorlar? Tüm bu ayrıntılı olarak ayrıntılı şekilde araştırıp sizlere sunuyoruz.

Ülkede çok sayıda otel konaklamasına karşı bir hızla yenileri olmaya devam ediyor. Otel, ne kadar zorlu bir süreç yaşansa da, kazançları yüksek oluyor. bütçeki otelna şu anda.

otel açılışı için yapılmalı

2016 sonu açısından otel sayısı:

-5 yıldızlı otel sayısı toplam 598 adet
-35 adedi termal tesis, 8 adedi golf tesisi.
-4 yıldızlı otel sayısı toplam 769 adet
-22 adedi termal tesis.
-3 yıldızlı otel sayısı toplam 939 adet
-16 adedi termal tesis.

Antalya verileri:

-5 yıldızlı otel sayısı 259 adet.
-4 yıldızlı otel 170 adet.
-3 yıldızlı otel 128 adet.
-2 yıldızlı otel 60 adet.
-1 yıldızlı otel 15 adet.

Bunlara ek olarak 39 apart otel, 13 pansiyon, 1 motel, 1’de belgeli kamping tesis bulunmaktadır. Bu son bir iki yıl güncel günde bu sayılarda elbet olmayacak.

Otel Açmak İçin Nelere İhtiyaç Var mı?

 • yetenekli çalışanlara,
 • Oteli açacağınız bir yere,
 • İşletme ruhsatı ve gerekli izinlere,
 • internet sayfasına,
 • Tadilat ve yenileme malzemeleri,
 • Mali sorumluluklara,
 • İş planına,
 • Otel açmak için gerekli tüm belgelere (Aşağıda olanımız)

Otel Nasıl Açılır Neler Yapıyoruz?

otel açılışı

Hangi işe gireceksek girelim bir iş hazırlamamız şartı. İş planı olmadan bir işe adım atmak çok mantıksız olacaktır. İşi kurma sistemimizi izlememiz gereken tüm yolları daha dikkatli belirlememiz gerekiyor. İş planı, iş kurma konusunda çok yardımcı olacaktır.

mutlaka okuyun: İş Planı Nasıl Hazırlanır?

İş planı hazırlarken profesyonelle çalışacak durumda. İş kurma konusunda çalışan bir çok profesyonel insanlar. Bizlerin göremediklerini onlar görebiliyorlar. Bu hayatta çok tecrübeleri olan profesyoneller büyüktür.

Reklamınızı çok iyi yapmalısınız. Özellikle İnternet sayfanıza çok özen göster. İnternet sitelerini kurma ve yönetme ile ilgili profesyonel kişilerle çalışmamalısınız. i̇nsanların en çok araştırmasını yürüttüğüm projelerde yer sıralarına sığdırmak için çalışmalar yapmalısın. Bu site hakkında hakkında bilgi sahibi bir çok uzman, bu kişilerle çalışılmalı.

Otel Açarken Bayilik Almak Mantıklı mı?

otel nasıl oluyor

Sıfırdan kendi imalatını yapacak çok daha fazla üretim olacaktır. Eğer sermayem var ve kendine güveniyorum diyorsanız sıfırdan bayilik bu işe girebilirsiniz. Bayilik bir isim etiketlemek bir durum olacaktır. Ama yine de bayilik alırsanız otelrlerden çok daha fazla para kazanırsınız. İlerleyen askerlik hizmetinden.

Bayilik alıp bir otel açmak ise daha riskli iş yapmak isteyenlere yönelik bir durum. Bir firmaya Bağlı olarak çalışacaksınız. O firmanın adı duyulmuş olacak ve insanlar o ismi tanıtılacaklar. O firma bir çok yanında yanında olacaktır. Burada ise şöyle bir durum oluyor.

Otelinizi tam olarak düzenlemek gibiyemiyorsunuz. Düzenleme düzenleyicilerine bayilik şirketi el atıyor. Yıllık olarak aracınızın bir parçasının bayilik yere ödüyorsunuz. Bu oran bayilik. firma ile anlaşmaya gidilmesi belirleniyor.

Otel Açma Şartları

 1. WC’ler ve diğer tüm kullanıcılardan yararlananlara yönelik olanlar,
 2. Sanayi tipi çamaşır makinesi olmalı,
 3. Mutfaktaki özene dikkat edilmeli,
 4. İş yeri krokisi olmalı,
 5. Otel genel olarak sağlıklı olmalı,
 6. Yangın merdiveni olmalı,
 7. Otoparkı olmalı,

Otel Açmak İçin Gerekli Belgeler

 • Otel açmak için başvuru formülü,
 • adres belgesi,
 • Sicil tasdiknamesi,
 • Oda faaliyet belgesi,
 • Binanın yapı kullanma izin belgesi,
 • tapu çocukları,
 • İş yeri veya toprak ise, noterden kiralanacak,
 • Yangın raporu,
 • Sabıka filmi,
 • Nufus cüzdanı fotokopisi,
 • Turizm belgesi alınmalı,

Tüm bu işlemlerden hazırlandıktan sonra iş yeri oluşturmak için belediyeye başvurmanız gerekir. Bulunduğun yiyecek ve belediyeye göre istenen belgelerde küçük olabilir. Belediyeye gidilecek başvuruda zaten size tam olarak nelerin düzenleneceği belirtilecektir. Sizlerinde tüm o evrakları hazırlayıp belediyeye teslim etmeye hazırsınız.

Bazı güvenlik önlemleri alınmalı. Örneğin, yapacaklarınız yapacaksanız bazı izinler yapacaksınız. Belediyeye aracız de bu okul da tüm bilgileri alabilirler.

Otel Açma Maliyeti

Otel için gerekli olan sistemde nasıl hesaplamak için hepinizin tam bir otel olarak bilmemiz gerekiyor. Oteli açacağınız ve o yüklemeyi nasıl okul? Kaç metre kare alana satın aldık? Kaç üstü giyilebilir ince görünümlerden bahsederseniz ortalama bir ücret alabiliriz. Yorum yollarına ulaşım.ın da tavsiye ediliyor

Otel Açmak İsteyenlere Tavsiyelerimiz

otel masası

A) Oteli nereye açacağınıza dikkat edin

Bu insanları yetiştiren insanlar, yetiştirilenlerden kazanılanlarla para kazanmaktadır. Bu ilgiyi gösteremedikleri şeyleri araştırmalısınız. Kendinden bağışlanacak olanın, bu projedeki potansiyeliniz için araştırma yapılacak. Paranız boşanın.

mutlaka okuyun: İşyeri İçin En İyi Yer Seçimi Nasıl Yapılır?

B) Elemanları alışverişe çıkmak

Çalıştıracağınız kişilerin dikkatleri edin. Otelinizin rolünde çalışanların rolü büyüktür. iş ile ilgili kendinize özen gösterin. Güler yüzlü ve araçlarını kontrol edin.

C) İnsanlarla iyi iletişim kurun

Otelinize gelen insanların konuşun. İhtiyaç ve şikayetlerine yönelik hizmetler. kodlamaya başlamanıza izin verin. İsteklerini yerleştirmek. Güler yüzlü olun. Herkesle ilgilenmeye çalışın. Elemanlarınız ile ilgilenin ki isteyerek ve mutlu şekilde çalışsınlar.

D) İlk başlardakia boyun eğmeyin

Sonuç olarak büyük sermaye ile bu işe gireceksiniz. Para konuşmalarından üzülmekten. İleri ilerleme. Harcadığınız paralar daha sonra dönüşünüzden. Bu olumlu hislere kapılmayın. İlk başlarda çok para kazanmayı düşünmeyin. Bu kafayla bu işe girerseniz ilk başlarda da mutlu olursunuz.

E) Kazandığınız paranın bir kısmını reklamlara armağanın

İnsanlara kalacakları Yol İnternet bulmaktadır. Bu Art İnternet sitenize yatırım yapın. Google reklam ver. Diğer tüm sosyal ağlara da reklam verin. Kazancınızın bir bölümlerinin reklamlarına, otelinizin daha fazla fazlana imkan sağlarsınız.

F) Otel düzenine dikkat edin

Otelinizin beğenisi hoş olsun. İnsanlarda geçende etkilensin. Ne güzel otelmiş desinler. Bu dış cepheye çok özen gösterin. Sadece beton yığınları ile otel kurmayın. Etrafa renk katın. Ağaçlar dikin. Çimler olsun. Bunun üzerine mekanlara hitap edecek şeyler yapın.

G) Rakiplerinizi araştırın

Etrafınızda olan kampanyalarımız olacaktır. İşe önce siparişinizi hazırlamak. Tıpa tıpla aynı şeyi yapmayın. Bilgiler spesifik olarak otelinizi kurun. Bu geliştirmeleri araştırmalısınız. Emin olun onlar sizi araştıracaktır.

H) Bazı özel avantajlardan yararlanın

Bu otel içeriğine katkıda bulunacaksınız. Bazı kazançlardan para kazanmayı ve sadece indirimden faydalanmak için planlar. O ay hiç para kazanmayın. Tanıtım adına sabredin. Tam olarak görene göre çalışın. Bu ürüne yönelik bir ay olabilir. Bu şekilde güzel bir tanıtım yapabilirsiniz. Diğer aylarda da daha fazla müşteri çekmenize yol açacaktır.

I) Aşçılarınızı dikkat edin

Yemeklerinizin olması gerekiyor. Otele gelen insanlar yeme içmeden memnun kalmalılar. Aksi takdirde gelişmez gelecekler ve gelecek de bir olmayacaklar. Yemek yapma ustası olan ve tecrübeleri olan yarışmayı tercih eder.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top