Girişimcilik

Öğrencilere Girişimciliği Öğretmek

Öğrencilere girişimciliği öğretmek, hayatın mümkün olduğu kadar erken yaşta girişimci bir ruha sahip olmanın ne kadar olumlu bir şey olduğunu göstermek açısından önemlidir. Onları hayata hazırlayacak paranın, zaman yönetiminin ve olgunluğun değerini öğrenecekler.

Öğrenciler onlara girişimciliği öğreterek, yeteneklerinin değerini ve bu yetenekleri geliştirmek için neler yapabileceklerini de inceleyebilecekler. Öğrencilere girişimciliğin yararları öğretilirken aynı zamanda yönetilebilir beklentilere sahip olmaları için bir girişimcinin günlük yaşamı hakkında gerçekçi bir tanımlama yapılmalıdır.

Bunu yapmanın en iyi yolu onları gruplara ayırmaktır. Öğrenciler fikirle ve onu nasıl açıklayacakları ile başlayabilirler. SWOT analizi gibi iş kavramları tanıtılır.

En önemli kısım, öğrencilere fikri gerçeğe dönüştürmede rehberlik etmektir. Pazarlama, ağ oluşturma, satış, finansal planlama, iş operasyonları ve finansman bulma konusundaki önemli kararları tartışmalıdırlar.

Tüm bu süreç boyunca, öğrencilere fikirlerine “aşık” olmanın gerçekçi beklentilerle tavlanması gerektiği öğretilmelidir. Ortaya koydukları iş modeli uygulanabilir olmalı ve daha da önemlisi müşterileri çekecektir.

Tartışılan tüm noktaları göstermek için gerçek hayattan vaka incelemelerinden yararlanın. Başarılı ya da başarısız, solo bir girişim ya da çalışanlı bir iş – tüm bu tür start up işletmeler öğrencilerle paylaşılmalı ki öğrenciler iş girişimlerine başladıkları anda karşılaşacakları şeylerin farkında olsunlar.

Son olarak, başarısız olma riski gerçek olsa da önemli olanın alınan ders olduğunu onlara anlatmak da önemlidir. Kim bilir, öğrenilen bu dersler daha sonra bir sonraki ticari girişimi başarılı kılmak için çok önemli olacaktır.

Source by David Champley

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top