Yurtdışında İş Bulmak

Lübnan İşçi Alımı ve İşçi Olarak Gitmek 2022

Orta Doğu’nun sahip olduğun işlerle dolu olan bir iş görüyor.

Lübnan’da çok sayıda Türk firması bulunuyor. Orta Doğu Devletinin çok fazla gelişmemiş olduğunu da bilmemiz gerekiyor. Diğer iş imkanları bu ürün için biraz daha iyi özellikler.

Lübnan Ekonomisi Ne Durumda?

Gelişmekte olan bir ekonomiye sahiptir. En gelişmiş sektörel tüketicilerden. Dışarya sattığı ürünler satıyor. Metal ürünleri, tarım ürünleri, kimya ürünleri ve ulaşım araçları olarak pazara satılan ürünler. Bu ürünler, dünyaya sahip olmayacaklardır.

2009’dan sonra yüzde 8 ve yüzde 9’luk gibi büyük oranda büyümeler gerçekleşmişti. Ancak 2013 yılındaki iç savaş nedeniyle bölge’da etkilenmiştir. Büyüleyici 1 olmaya devam etmektedir.

Son günlerde modern yenilikler ile ekonomiye çalışılmaya çalışılıyor. İnşaat sektöründe görülüyor. Bu trafikn araban küçük zaman zaman faaliyet gösteriyor.

Üniversite ile yapılacak olan anlaşmalar bulunuyor. Serbest Ticaret’in iş birliği ile iki ülke arasında ticaret çok artacak.

Yakın zamanda olan Beyrut’ta mevcut olan tren kapasitesinde de yapılacaka gidildi. Buna benzer bir ekonomiyi sağlayabilmek için geliştirebileceğiniz bir iş alanı. Gerek özel sektöre yönelik devlete okuldadede, geliştirme ve geliştirme sürecinde uygulanmaya geçiliyor.

Bu Ülkede Nasıl İş Buluruz?

Faaliyet alanında faaliyet gösteren firmalara yönelik uygulamalar yapılıyor. Bunun için net bir tarih vermek mümkün değil. Ne zaman planlaması yapacaklar ve ne zaman yapacaklar yapacaklar. Aşağıdaki linkten örnek göstermeden bir firmadan bahsetmek için. Eğer ilan şu anda yoksada taşıma işlemi yok demektir.

  • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/lubnan

Yabancı Kaynaklar Aracılığı İle İş Bulmak

Bu ülke içerisinde iş ilanları yayınlayan bir çok yabancı site bulunuyor. Bunların arasında ile iş bulmak mümkün olacak. Ancak vize ve çalışma halletmeniz gerekiyor. Ayriyeten iş yaparken Türkiye’den geleceğinizi belirtmeniz ve iş verenin bu durumu kabul etmesi gerekiyor.

Ayrıca siteler için yabancı kaynakça, İngilizce ve İngilizce olması gerekir. İngilizce bilmeseniz de Arapça, çalışmak için şart. Linkleri tarayıcınıza kopyalayıp bakabilirsiniz. Lübnan iş ilanları gibi sitelerden paylaşılıyor.

  • https://www.bayt.com/en/lebanon/jobs/
  • https://www.indeed.com/l-Lübnan,-TN-jobs.html
  • https://www.gulftalent.com/lebanon/jobs

Lübnan’da Yaşam

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top