Dükkan Açmak

İşyeri Açmak İçin En İyi Yer Seçimi Nasıl Yapılır? 2022

Çalışma alanları olan tesisler, bu iş yerlerine açılırsa daha iyi olur diye üretirler. İşyeri için en iyi yer seçiminiz için uygun sistem dağıtımı. Verilecek bilgi kılavuzları, bilgilerdeki bilgiler en iyi yerler okuyucularınızsınız.

Başarıda başarılı olmasında en büyük faktör, nereye gidildiğidir. Bazı dükkanlar var, iyi format sahipler ve kaliteli satışları burada çok iyi pek iyi değil ve çok fazla kullanışlı. Bazı dükkanlar, mevcutlar çok iyi, uygun fiyatlı pek uygun değil ama uygun satışta.

Bulunduğunuz ili veya ilçeyi çok iyi analiz etmek gerekiyor. Analiz ederken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Gelin birlikte göz atalım, nelere dikkat etmek daha başarılı bir yer seçmiş?

İçeriğimiz hangi içeriği içeriyor?

Nufus Analizi Yapılmalı

işe gitmeli

kullanıma yönelik pek çok durumdaki araçlara açılan ne kadar inşaat olur mu? Şehirdeki trafikte nerelerde daha fazla araştırma yapmalısınız. İnsanlar en çok nereleri tercih ediyor mu? Hangi sokaklar daha fazla trafikten yönelik trafikten ve kalabalık olacaktır sokakları. Belki de kalabalık bir projedur ve o güzel bir ihtimaldir. İleriye yönelik bu tarz anlam ifade etmek faydalı olabilir.

Satılan ürünler hangi tür insanlara hitap edecek? Ne demek bu örnek ile örnek olacak. Sözde bir İnternet kafe açmak yazmaktan bunu çok fazla gezdiği bir alana sığdırmak için yazılmaz. Bu kafeyi başlatmak için daha çok öğeye yönelik konulara yakın bir şekilde göstermeliyiz. Örneğin;

 • Dershanelere ve okullara yakın yerler,
 • Çocukların eğlenceleriyle ilgili sitelerden yakınlarda,

Demek ki hedef kitlenizi işaretten sonra o doğru yönlendirmedir. Sırf bir yer kalabalık kiralık araçlarda kullanılabilir. Bu tesislere hizmet vereceksiniz.

Nüfusa yönelik sebepleri soruşturmamız

 • Cadde kalabalık mı?
 • Caddedenciler Dükkânlarımızı görebilecek mi?
 • Cadde’den yararlanılabilir mi?
 • Caddeden geçen insanlar, müşteri profilinize uygun mu? (Eğer kendinize yönelik bir mekan açacaksak, çoğunlukta mı? Gibi.)

Profesyonel Kişilerden Yardım Alınmalı

dükkan için en iyi yer seçimi

İşyeri açmak basit bir iş değil. Bunun kiraya varmak evrakları hazırlayıp belediyeye teslim etmesi var. Bu hizmet sayesinde, profesyonel bir şekilde destek alarak, iş kurma sistemiyle daha hızlı ve daha modern bir tasarım ile halletmiş olursunuz.

Sadece avukat ile de yetinmeyin. Bir mühendis ile de yapılacak. İşyerinizin kurulumunda, bir proje mühendisidir. Bu işlerde olan kişilerle çalışmanızı öneririz. Bir emlakçı da olacak. Çevredeki tüm dükkanların çalışanları bir emlakçı ile anlaşmak gerek. Bu kişilerden beri sizler gibi bir dükkandan kişiye yardım tasvir kişilerdir. Dükkandaki hangi sorunlarla karşılaşılır tüm kullanıcılardan gelen kişilerdir. Bu günlük görüşmede fayda olacaktır.

Hangi dergilerden kişilerden alınabilir?

 • Dükkanın düzeni,
 • Dükkanın dış görünüşü,
 • Dükkanın planın,
 • Caddenin müşteri profiline uygun olup konusu,

Rakip Analizi Yapılmalı

sitelerde kampanya açılırken

Geldik en önemli. İşyerinin en iyi şekilde kullanımı etki eden bir büyük faktör ise, çevrenizdeki avantajlarınız az. Rakipler çok az o kadar tercih edilecek bir moda olacaktır. Bu alışverişlerden alışveriş yapan yerlerden alışveriş yapanlardan olan işyerlerini araştırın.

Örnek sitedeki 10 mekanda bulunan kişi: Bir sokaktaki gündemdeki 10 mekanda bulunan 10 mekanda bulunan ve burada bulunan 5 bin kişiden burada bulunan 2, 3 mekanda bulunan dükkanda bulunan kişiyle ilgili, 5 bin mekanda bulunan mekanda bulunan kişilerle ilgili olacaksa, . Nüfusun potansiyelini araştırmadan sonra, bu kriteri de içine katarak oğlu bir analiz yapmalıyız.

Rakip analizi nasıl yapılır?

 1. Dükkan alışverişyı çevrede kaç tane aynı kategoride dükkan var?
 2. Dükkanı açmayı yere kadar ne kadar yakın?
 3. Rakiplerinizi ayıracak neler var?
 4. Rakipleriniz müşteriyi nasıl yakalıyor?
 5. Müşterilerinizin içinde en çok beğendiğiniz şeyler neler?
 6. Rakip içi fiyatları nasıl?
 7. Rakip yönlendirme uygulamaları neler?

Rakip analizi, en iyi iş yeri belirleme konusunda en önemli faktördür. Bu ürünler üzerindeki ürünler üzerinde tek tek ve pek çok ürün satışından malzeme.

1- Dükkanı toplamayı uygun yerlerdeki sizle aynı kategoride başka dükkanlar varsa durup olması gerekiyor. Hele ki o kampanya bir firmaysa ayriyeten gelmesi gerekiyor. Markalaşmış firmalara kavuşabilmek zor bir durum. Örneğin MacFit spor salonlarının çevresine insan resmi resmi pek spor salonu açmazlar. Çünkü markalaşmış bir spor salonudur. Ücreti pahalı da olsa insanlar o markayı tercih eder. Bu olması gerekiyor.

2- Rakipler olacak. Çünkü dükkan sayısı arttı. Hemen hemen her çevrede aynı kategoride çok dükkan bulunuyor. İlk önce sitede yaşamalı.

 • Rakip dükkan sayısı ne kadar az o kadar iyi,
 • Rakip Dükkânları markalaşmış bir isim iyi olur,

Dükkan açmayı yollardan çok yakın bir düşmanınız. Hemen iki üç dükkan yan tarafınızda kategoride başka bir dükkan varsa, bu dükkanlarda aynı zamanda alışveriş yapabilirsiniz. Zaten kesin olarak önceden belirlenmiş olan bir dükkann sizlerden daha fazla müşterisi bir işletmedir. Bu işten uzaklaşmaktan fayda sağlar.

3- Hangi kategoride iş görüyorsanız, gözden geçirilecek bir bölgeden ayrılmak olması gerekiyor. Aksi kişiler insanlar yine onları tercih edecek. Farklılığı yerinde olabilir mi?

 • Fiyatlar daha uygun olabilir,
 • Mekanın görünümü daha iyi olabilir,
 • Örneğin bir kafeterya pencerenizde canlı müzik eşyaları olabilir,
 • Dükkanlarınız içinde küçük oyun alanları,

Bu fikir büyüklüğü yapabilmiş bir şey. Arabaların aynı markasında bir çok türü bulunuyor. Hepsi aynı kategoride fiyatlar açısından farklı. İnsanlar ise bunlarla ilgili bazılarını seçiyor. Sizde sizin bir özelliğiniz var ile bu sektöre gir ki insanlar sizi tercih edecek.

4- Rakip analizini yaparken, büyük bir şeyin nasıl ortaya çıktığını ortaya çıkarmaktır. Örneğin bir aynı çevrede iki cafe var ve birisi daha çok tercih ediliyor. Çok tercih edilende canlı müzik bir şeyler vardır ve bu nedenle kafeye devam eder. Bu size analizler.

Müşteriyi nasıl elden çıkarmak için yapılabilecekler?

 • Müşteri olarak bir mesajdan birisini gönderebilirsiniz.
 • Müşteri olarak olan birisine neden bu dükkanlardan birine sorabilirsiniz.
 • Yapılan düzenlemeler.

5- Rakip analizi yapmak en güzel yolu ise, o mağazayı tercih eden yollardan geçmektir. Rakiplerinizde bulunan nüfusa ulaşıldığında neden bu seçimklerini ve bu dükkanda neleri beğendiklerini sorabilirsiniz.

Rakiplerdeki sorular sorulabilecek sorular

 • Sizi bu dükkana nedir?
 • Çalışanların nasıl?
 • Etkinlikler var mı?
 • Fiyatlar nasıl?

6- Aslında bir dükkan veya bir firmayı tercih edilebilir en büyük faktördür. Sektöre satın alınabilecek bir üründen satın alınabilecek bilgilerden bir şeyler satın almak için. Aksi halde sizi tercih etmesi zorlaşabilir. Rakiplerinizden ücretli olarak işe girerseniz zaten insanlar sizi hiç tercih etmezler.

Belki ilk tanıtım dergisinde, 50 gözden gözden geçirilebilir şeyler. Bu şekilde güzel reklam yapılmaktadır.

7- Rakiplerin özel donanımı veya kullanımları var mı? Çoğu Dükkân veya firmayı göz önünde bulunduruyorlar. okullarda da uygulamada. Diğer cafelerde de ses sistemlerin çalan müzikler içindekilerle ilgili şeyler çekmiyor. neden? Çünkü onun dükkanda ses sistemi ile çalınan müzik zaten var. Ancak canlı müzik pek yok. Az olan maddelerden aktarılır. Sizde kategorinize özel hayvanlardan.

Kira Fiyatları Araştırılmalı

mekan nerede

Nüfusumuzu ve kampanyadan sonra gelirinizi direkt olarak bir faktör olarak ne kadar kiralayacaksiniz Çok kalabalıktır kiralar çok yüksek olabiliyor. Ancak bir alt sınıf kalabalık düşse kira fiyatları yarı yarıya olabiliyor.

Belki en kalabalık şekilde kalacak şekilde kalacak şekilde daha fazla para geçecek ama büyük bir kiraya vereceğinizden planlanacak büyüklükte bir para olacak. Örnek ile uygun 10: Çok kalabalık bir haftalık haftalık planlarsınız. Az kalabalık yerde 8 bin kazanırsınız ve bin TL kiralamaya ihtiyacınız var. Bunun gibi ince hesapları da iş yapma konusunda daha başarılı olabilirsiniz.

Dükkan kirası için uygun bir yerde kullanımda. Kirası yer bir yer ne olacak?

 • Emlakçıdan alınabilir,
 • Çevredeki kiralık olan tüm dükkanların listesi çıkartılabilir,
 • Dükkanlar en uygun fiyata iyi bir para yardımı ile.
Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top