Girişimcilik

Girişimciliğin Gerçek Kariyer Riskleri

İnsanların çoğu, başka biri için çalışmaktan son derece rahattır. Girişimciliği oldukça riskli bir seçenek olarak gördükleri için kendi işlerini kurmak gibi bir istekleri yoktur. Bu endişelerin çoğu dört tür riske iner – finansal, kariyer, yaşam tarzı ve ego. Başarı potansiyelinin çok küçük ve yıkım olasılığının yüksek olduğunu hayal ederler. Tüm bunları riske atmaya istekli olan kişinin korkusuz ve çılgın olması ve herkesten tamamen farklı önceliklere sahip olması gerektiğini varsayarlar.

Aslında, en başarılı girişimciler nispeten riskten kaçınırlar. Sahip olduğunuz her şeyi bir sonraki harika iş fikrine koyduğunuzda, tehlikede olan çok şey vardır ve gerçek girişimciler, herhangi bir potansiyel tehdidi bir sorun haline gelmeden önce azaltmak için çok çalışırlar. Ne kadar çok ön uç çalışması yaparsanız, işin kendisinde bulunan risk o kadar az olur. Tabii ki, kendi başınıza dışarı çıkmanın bazı doğal riskleri vardır, ancak bu tehditleri yönetmenin ve azaltmanın meşru yolları vardır. Bu makale gerçekleri tartışıyor kariyer risk ve girişimcilik dünyasına dalarken bu riski yönetmek için yapabilecekleriniz.

Kariyer riskiyle ilgili endişe, bir startup üzerinde çalışmak için geçen aylar veya yıllar boyunca sektörünüzden ayrılmanın merdiven tırmanma yolunuzu raydan çıkarabilmesidir. Tabii ki, girişiminiz büyük bir başarıysa, endişelenecek bir şey yok. Sorun, yalnızca girişiminiz güneye giderse ve kendinizi yeniden istihdam piyasasına sokmanız gerektiğinde ortaya çıkar. Kariyer riskini azaltmanın en iyi yolu, hala çalışırken sağlam bir temel oluşturmak ve kenara çekildiğinizde bu bağlantıları sürdürmektir.

Şu anda hangi iş kolunda olursanız olun, muhtemelen kendinize bir isim yapmak için sonsuz fırsatlar sunar. Alanınızda bir uzman olarak itibarınızı artırın ve sektördeki ilişkileri geliştirin. En önemli özgeçmiş oluşturucularınızın kayıtlarını tutun – üzerinde çalıştığınız projeler, kazandığınız başarılar, aldığınız teşekkür belgeleri.

İstifa bildiriminizi verdiğinizde, işteki son gününüze kadar %100 hak verin. Son işvereninize, meslektaşlarınıza veya müşterilerinize, onlara veya sektöre olan bağlılığınızdan şüphe duymaları için herhangi bir neden vermeyin. Kendi başınıza dışarı çıkma kararınızın hiçbir şekilde mevcut işinizi veya şirketinizi yansıtmadığını açıkça belirtin – bu özellikle doğru olmasa bile. Buradaki amaç, işi olumlu bir itibarla ve yolda sizi tavsiye etmekten mutluluk duyacak bir referans listesiyle bırakmaktır.

Kendi başınıza dışarı çıktığınızda, sektördeki en iyi müttefiklerinizle iletişim halinde olmayı alışkanlık haline getirin. Onlarla LinkedIn’de bağlantı kurun ve ne yaptığınız hakkında onları bilgilendirin. Girişiminiz aynı temel sektördeyse, bu bağlantılar pazarlama amaçları için de önemli olacaktır. Değilse, bu ilişkileri sürdürmek, işe geri dönmeniz gerektiğinde ihtiyacınız olan bağlantıları size sağlayacaktır. Sektörünüzdeki değişikliklerden de haberdar olun. Ticaret birliği üyeliklerinizi saklayın ve sık sık web sitelerini kontrol edin.

Kariyer riskini azaltmak özellikle zor değildir – sadece çalışırken arzu edilen bir çalışan olmanızı ve kendi başınızayken temel ağ kurma becerilerini kullanmanızı gerektirir. Gerçekte, çoğu insan için girişimciliğin tüm amacı, bir işverenin kontrolü altından çıkmaktır… Hâlâ günlük koşu bandında çalışan meslektaşlarınızla iletişim halinde olmanın, girişiminizi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz motivasyon olacağını pekala görebilirsiniz. başarmak.

Source by K. MacKillop

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top