Dükkan Açmak

Bakkal Açmak: Bakkal Nasıl Açılır? 2022

Bakkal gibi bir düşünceniz ve bakkal nasıl gidiyorsunuz hakkında araştırma yapıyorsanız, size bu konuları izlemeniz hakkında ne söylüyorsunuz. Ufak iş dünyasından en başta bakkal açma fikri geliyor. Etrafımızda bulunan bir çok bakkalın iyi para kazandığını görünce, bizler de neden bu işi yapmıyoruz diye düşünebiliyoruz.

Peki bu işi yapmak için neler yapması gerekiyor? Bir bakkal dükkanı tam olarak nasıl açılabilir?

Gezi market zincirleri bu kadar fazlaydı ve insanlar bakkallardan çok fazla alışveriş yapardılardı. Şimdi ülke dört bir yanını büyük market zincirleri sarmış durumda. Bakkalların satışına bu pazar zincirleri atılırken.

Yine de doğru strateji ve doğru bir yer seçimi ile bakkallar da güzel kazançlar elde edebilirler.

Bakkal Nasıl Açılır?

Perakende sektöründe girişimcilerin en çok araştırdığı sektörlerin başında geliyor. Perakendenin ana amacı ise ürünleri imalatçıdan müşteriye ulaştırmaktır. Mal çeşitliliğinin genişliğe göre bakkalın da boyutları değişmektedir.

Hangi için yeni bir atılım yapılacak olan en bu iş için ne kadar bütçeye tabi olacaktır. Bakkal açmak için de gerekli sermayeye sahip olmanız gerekiyor.

Bakkal için yapılacaklar:

1- gerekli yatırımı oluşturmak

Girişimcinin fikri olabilir parası bu bir sorun değil. Girişimcilik da dahil. Eğer bu iş için gerekli sermayeniz yoksa öncelikle bu iş için gerekli olan ihtiyaçlarınız var. Bir iş gezisia fikrinizi sunarak gidebilir veya bankalardan dükkan kredisi çekebilirsiniz. Bu konular hakkında daha ayrıntılı bilgi hazırladık. Kredi hakkında bilgi alabileceksiniz.

2- Yerden

Dükkan satın alan çok sayıda olacaktır. Dükkan için yer ayırmanız gerekli.

Rakip analizi: Çevrenizdeki çoklu sayı fazla. Özellikle marketler Zincirine Bağlı olan şirketlere yakınlıktan açacağınız bakkal pek iş yapmayacaktır.

Nufus analizi: Dükkanı açmak yerdeki incelemeniz gerekiyor. Eğer dükkanlar kurmayı tüketecekseniz çok fazla sayıda insan geçmiyorsa bu zararınıza olacaktır.

3- Ürünleri teminiz yer araştırmak

Bakkallar, toptancılardan temin edilebilecek bir hale getiriliyorlar. Tek bir toptancıdan değil her türlü ürüne ait farklı bir toptancı ile kullanımlar. Uyguna ürün temini toptancıları ihtiyacı.

4- Kişisel

Dükkanda siz mi çalışacaksın yoksa kişisel mi buna bir karar vermek gerekiyor. Eğer kişisel gibi bir düşünceniz varsa çok iyi olması gerekiyor. Güler ve iletişim becerilerinin yüksek oranda uygulanması aynı şekilde kolay bir şekilde düşünülemez.

5- Dükkan açmak için gerekli izinler

Bulunduğunuz ilçeninsine indirmek bakkal açmak gibi bir fikrinizi belirtmeli ve tam olarak hangi kabulünüzü tamamlamanız ve hangi evrakları hazırlamanız öğrenerek, belediyeye gerekli evrakları sunmalısınız.

Bakkal Açmak İçin Gereken Evraklar Neler?

 • 2 (iki) adet yeni fotoğraf,
 • Başvuru formülü,
 • Yangınla ilgili cihaz kartlarının fotokopileri (Devirlerde istenmez),
 • Bağlı bulunduğu meslek odası oğulları (yada ticaret sicil kaydı fotokopileri),
 • Esnaf sicil kaydı oğulları,
 • ustalık belgesi,
 • Kira kontratı fotokopisi (2 adet),
 • tapu çocukları,
 • İskan belgesi fotokopisi (Yapı kullanım belgesi belgesi) (Devirlerde istenmez),
 • İşyeri açma ve çalışma büromuzdan imar görüşünden alındıktan ve tüm evraklar sonra Büyükşehir Bel. Gelir Md.’ne gidişat harcı yatırılacak (istenmezler),
 • Devirlerde eski ruhsat asli ile devir eden ve devir alandan uygulamalar.

Tam olarak hangi belgelere sahip olduğun için hangi ilçenin kullandığına bakkal gibi bir planın olduğunu ve tam olarak hangi ödemeyi öğrenmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Çünkü belediyeden belediyeye açmak için çözüm kolaylık gösterebilmektedir.

Bakkal Açma Maliyeti

Bir girişimcilik düşüncesi olan bu tarz konulardan araştırıyorlar. Hangi iş için ekonomik araştırıyorsun, net şu kadar bütçe ile bu iş aslında doğru olmaz. Çünkü büyümek için büyümek için tasarlanmıştır. Bu nakliye ücretinde olacaktır. Ekonomik faktörlerin en önemlileri; Dükkânlar yeri, dükkanların sayısı ve çalıştıracağınız personel.

Dükkanın içinde yine de bir küçük büyüklükteki orta büyüklükte bir dükkann ve orta yerli bir yerden olan bir mekandan yaklaşık 70 bin ile olacak.

Dükkan satın alma bütçesi içinde değil. Dükkan satın alınacaksa dükkan fiyatları da bu maliyete ek.

Bakkal Açmak İçin Kredi Nasıl Sağlanır?

Dükkan istekliın hazırda parası olmayabilir. Fikri olan girişimciler, yetiştirebilecekleri bir finans yetiştiricisidir. Burada kullanıma yönelik dükkanlar için kredi veren ve dükkanlar için devleti desteklerin neler olduğu görülüyor. Bu konuları için yazılarımızı korumalısınız.

İşyeri (Dükkan) Açmak İçin Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Dükkan Açma Kredisi Veren Bankalar

Bakkal Nasıl Kar Eder?

Bir görüş açısından değerlendirecek şey ise bu şekilde kar yağışı Girişimcidir. Kar yağışı yolları aslında onun iş için olan adımlarından geçmektedir. Bakkal takmak için gerekli: de güvenli olması gerekiyor

 1. personel seçimi,
 2. Dükkanın yeri,
 3. Mal çeşitliliği,
 4. malt,
 5. Dükkan dizaynı,
 6. Bakkalın dış görünüşü,
 7. Çevrenizdeki size olan güven,
 8. Ücretlerin uygun olması,
 9. Ürünlere uyguna ürün temini.
Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top