Girişimcilik

Amazon Dropshipping Yaparak Nasıl Para Kazanılır? 2022

İnternetten para kazanma yollarından birisi olan dropshipping dersini elele. Amazon’da dropshipping yapmak para kazanmak için bunu uygulamak. Önceleri bu konu üzerinde pek durulmazdı. Çünkü çoğu kişi bu kişi olduğunu, nasıl gideceğini bilmiyor. Şu sıralarda daha fazla gündemde görülmeye başlanan bu konularla ilgili olanda ve video çekimleri başladı.

Makalemize önce fikirler vermek istiyorum. Bu sistem tam olarak bir kaç yazı okuyarak veya video korumanız. Bu işe girdiğinde ve şu anda iyi para kazanan insanlar en az 1, 2 aylarını bu sistemi öğrenmek isteyenler.

Sizde bu bölümdeki çok yeniyseniz, 15, 20 gün bakmakta tavsiye ederim. Her şeyin yolundaki adımın öğrenerek olması gerekiyor. Bu durumda bir hesap oluşturabilecekler, çalışmaya ve sisteme uyum sağlamaya yönelik çalışmalar yapacaklar. Hesaptan çıkmayan da sistemi çözmüş olmuyorsunuz. Bu temel ihtiyaçlarınız arasında ilerleyebileceğiniz küçük şeyler.

Dropshipping Nedir?

amazon dropshipping yaparak para kazanmak

Öncesinde bu terimi açıklayıcılığımızı kullanmak istiyoruz. Dropshipping: Stoksuz satış sistemidir. Amazon kanunu ayrı bir düzen ve sistemi bulunuyor. Amazon tek bir site değil. Amazonun vitrinleri içinde bulunanlar. Her satın alma işlemi olan ayrı ürünler ve ayrılar bulunmaktadır.

Örneğin Amerika’da olan bir milletin satışına Kanada sitesinde’da satabilirsiniz. Aynı şekilde ücretsiz olarak satışta bulunabiliyorsunuz. Ama bu Kanada sistemiyle para kazanabilmeniz için Doları para sistemini planlamanız ve yakın zamanda Amazon’un bütçesini değerlendirebilmek için tüm hesaplamayı tahmin edebileceksiniz.

sistem bu şekilde olacaktır. Siz Amerika’daki önümüzdeki yılını Kanada’da ki sisteme koyacaksınız veya Kanada’da aynı planını’da ki sisteme koyacaksınız. Aynı sistem Meksika için de geçerli. Amazon’un Meksika için de bir sitesi bulunuyor. Sonuç olarak siz aradaki paradan kazanacaksınız. Bunun yanı sıra sıra Amerika’daki satış mağazası’a sadece Amerika’daki gösteriyor. Diğer sistem yollarından oralara koymuyor. Siz de aynı türden sanki varmış gibi Kanada’da ki sisteme koyuyorsunuz.

Burada aklınıza bir çocuğa öğreteceğiniz. Ürün bizde yoksa, biri bize sipariş zaman ne teslim?

Ürün Nasıl Müşteriye Yollayacağız?

den müşteriye

İyi güzel, tüm sistemi basit şekilde size anlattım. Ben de bu sistemi araştırırken biri bana sipariş verirse nasıl yollayacağımı diyem. Aslında basit bir sistem. Amazon’da hem satış için bir hesap modeliuz, hem de normal müşteri gibi bir hesap Modeliuz.

Satıştan satış yapacaksınız. Eğer siz Amerika’da ki satın alıyorsanız Kanada’da ki sisteme koysanız ve sipariş geldiyse, Amazon’daki içeri girerken normal müşteri gibi sipariş veriyorsunuz. ABD’de sipariş ayarlaması yapılır. Yani size sipariş veren müşterilerinizin gideceğiniz yere gireceksiniz ve ürün direkt olarak gideceksiniz.

Amerika, Kanada ve Meksika kıtası üzerinde üzerinde kargo ile kara yolu ile her yere gönderilebilmektedir. Amerika’daki mağaza, sipariş durumunda olacaktır.

Basit sistem şekliyle nasıl para kazanacağınızı size anlattım. Şimdi bu sistem üzerinden para kazanmanız için izlemeniz gereken yollar adım adım ilerlemek.

Amazon’da Dropshipping Yaparak Para Kazanmak İçin İzlemeniz Gereken Yollar

Amazon'da dropshipping yapacakların dikkat edilmesi gereken şeyler

1- Amazon Satıcı Hesabı Açabilmek İçin Gerekli Belgeleri Hazırlamak

Amazon’da hesap açmak ve bu hesabı öğrenmek zor bir durum. ucuz bir yanlışta, Amazon affetmiyor ve yakınlaştırabiliyor. Tabi hesap kapatılsa, postayla ulaşım dahi sağlanamayacak kadar size neden kapatılabiliyor.

Amazonda mezun olabilmek için gerekli evrakları olması gerekiyor:

  • Yeni kimlik veya ehliyet
  • Banka ekstresi (İngilizce olmalı)
  • Hesap ücreti açma 40 Dolar

Bu üçü ile hesap koleksiyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunlar var diye açılır bir ve sürekli açık kalacak diye durum yok. Yeni kimlik ve banka ekstresini tarayıcıdan pdf edinmeyi talep edin. Yani yeniden kullanılabilir hale getirilebilir ancak daha net hale gelebilir, yazıcıdan taratıp kullanıma geçirmenizi yapabilirsiniz.

bir kart ile satın alabilirsiniz. işlemda Ödeme için dolar olması gerekmiyor. 40 Doların karşılığı olan miktarda TL yeterli olacaktır. Ayrıca her ay 40 Dolar Ödemeniz.

Eğer başvurunuz kabul edilmese dahi satıcıdan 40 Dolar çekilecektir. Size başvurunuzun neden onaylanmadığına e-posta gelir ve size söylenilenleri yapabilirsiniz. Eğer isterseniz gelen maile açmak istemiyor ve paramın iadesini istiyorum.

2- Amazon’da Alıcı Hesabı oluşturmak

Değil: Bazı alıcı alıcılarının alıcısı ile ilgili internet ve bilgisayar gibi aynı şeyi söylüyorlar. Eğer başkaysa bakımınız yoksa açabilirsiniz diyorlar. Bu biraz daha hasta olmak gerekiyor.

Ürünleri ulaştırmak için alıcı oluşturmanız gerekiyor. Boyut siparişinden zaman, son ülkede var olan o siparişe, müşteri gibi sipariş yapmak gerekir. Satın almak için, alışverişe geçilir. Siz aracılık yapacaksınız.

3- Parayı Alabilmek İçin Payoneer Oluşturmak

Kazandığınız paraları almak için Payoneer hesabı oluşturmanız gerekiyor. Payoneer hesabı oluşturmanın en kolay kısmını anlatıyor. önemli bir noktaya gelinecekse, Amazon’daki gösteriyiniz burada. Arada bir arada sorun yaşayabilirsiniz. Bu sahte isimler veya gerçek bilgiler.

Payoneer’e başvuru yapıldıktan sonra 2 gün içinde yükseltilir. Hesap açıldıktan sonra talepte bulunmak. Elinizde bir kart olmadan para çekemezsiniz. Payoneer’den kart istedikten sonra bu kart boyutunda 4-15 iş günü içinde olmaktan çıkıyor. Bu kart Payoneer’e kiralamak için adrese geliyor. Bu eğitim eğitiminin ve tam, doğru şekilde kullanımda.

4- Ürün Satışından Nasıl Kar Edilebileceğini Okumak

Eğer sistemi iyi şekilde çözemezseniz, tedaviniz olacaktır. Bu tasarımcıları sizler için tasarımcılardan sonra bu sektöre girin diyoruz. Bir üründen kar etmek için bir çok eşyayı iyi şekilde programlamanız gerekiyor.

Örneğin Amerika Amazon’da bir ürünü buldunuz ve 40 Dolar maliyeti bulunuyor. Hemen Kanada’a giriş bu gidişten ne kadar bakın veya varsayıma göre bakın. 45, 50 Kanada Dolarına aynı günlerden görüyorsanız o üründen kar edemezsiniz. Kar edenlerin ürünleri arasında en az 20 30 Dolar fark edilmektedir. Zaten Amerika Doları ile Kanada Doları aynı değerde değil. Bunu da hesaplamak gerekiyor.

Ürünlerden kar etmek için ne hesaplanır?

  • Amazon’un üründen yüksek oranı,
  • Kargo ücreti varsa kargo ücreti,
  • Para arasındaki fark,

Bir ürün bulucunuz ve fiyatı 10 dolar. Aynısı ise Kanada’da 60 Kanada Dolarına koyulmuş. Siz hemen planlamaktan ve bu den 60 Kanada’yı çizebilir miyim diye planlamanız gerekir. Aynı ürünlerden daha ucuza koyanlar, ürünler daha üst sıralarda çıkar ve satılmaları çok daha yüksek olur. Bu verilebilecek en düşük bütçelenecek. Rakibiniz 60 Kanada Dolarına koyduysanız 59 Kanada’yı koymalısınız ki, ondan yerine yer alın.

Amazon’da Dropshipping Yapma Düşünyıenler Nelere Dikkat Etmeli?

amazonda dikkat çekmeyen

Amazon’da dropshipping yapmaya hevesli olan herkesin dikkat etmesi gereken şeyler bulunuyor. Eğer bazı düşünülemezse bu başarı sağlanamaz. Çünkü çok fazla rakibiniz var ve sistem karışıklığı.

Her türlü izlenmeyiniz

Bu siteye sahip olmak isteyenlerin ilk içinde bulunan internet üzerinde bulunan yazıları ve videoları izlemektir. Çünkü sistem karışık bir sistemdir ve çok fazla bilgi bir sistemdir. Bizim anlattıklarımız anlatılmış kısmıdır. planlamak evreleri gerçekleştirmeye başlayacaksınız.

Her türlü satılabileceğini düşünmeyin

Her türlü olası satışını gerçekleştiremezsiniz. Elektronik tarzlardan uzak durmaktan bahsediyorsunuz. O tarz tasarımında fatura istenebilmektedir. sizin daha çok basit görünümlerinizi. Fiyatı çok yüksek olmayan ve düşünülemeyecek ürünler. Zaten ürün arasından seçim yapmak için hangi ürünleri ziyaret edebileceğiniz bir yerdesiniz.

Eğitim setlerine para kaptırmayın

Şimdi bu bölüm düzenlemeleri olan kişiler eğitim setleri eğitim ve belirli paralarla bu eğitim setlerini satmaya yurtlar. Benim için bir kaç kişi farklı kişilerden bu tarz eğitim setlerini aldılar ve çok sayıda yorumlarını söylediler. Aynı bilgiler zaten Youtube’da bulunuyor. Hele İngilizce’den faydalanmak, İngilizce satın almak çok büyük olabilirsiniz.

“Aylık +20 bin Dolar kazanıyorum” eğitimi’ye eğitim seti yapıyor ve gidiyor. Madem o para kazanıyorsun eğitim seti çok şeyle nasılsın? Burada bir var arkadaşlar. Bana kalırsa Youtube’den videolar ve bu tarz yazıları okuyarak büyük bir bilgi elde edilebilir.

Amazon Dropshipping ile ilgili tüm gruplara üye olun

Sosyal medya üzerinde bu bir çok grup bulunuyor. Instagram tarzı kullanımda insanlar söz konusu değil. Facebook’taki gibi insanlar yoldan geçenlerden. genel kural. ve verilen cevaplara bakın. En güzel bilgiler veyaalardan ulaşabilirsiniz. Facebook’ta bu bir çok grup bulunuyor. Üye olun ve paylaşımları takip edin. Her türlü sorunla karşılaşan insanlar hakkında bilgi sahibi olanlar da yazılar yazıyorlar. Siz de bu bilgilerden kaçınmalısınız.

Değil: Kısa bir şekilde bu sistem üzerinden nasıl para kazandığınızı anlatmışsınız. Eğer bu işi güzel olabilirseniz iyi para kazanabilirsiniz. Ancak bu sistem üzerinde sorunlarla başa çıkma çok yüksek olacak. İnsanlar Amazon’da FBA sistemlerini yapıyorlar. Amazon’un deposuna taşınacaklarını yapıyorlar. Bu satın alırken siz ama dropshipping yapmak oluyorsunuz.

Bunun için sıradakileri görmek en büyük tavsiye, yazı içinde süreklim gibi Youtube’deki videoları izlemektir. Videolu anlatımlar ile daha güzel bilgiler elde edebilirsiniz. Youtube’de bir çok video bulunuyor. Vakit öğrencileriça izlemenizi tavsiye ederim. Konu ile Youtube’deki videolara ulaşmak için tıklayın.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top