Meslekler

20 Önü Açık Pek Bilinmeyen Bölümler ve Meslekler 2022

Öğrenci üniversiteleri açık bölümleri ve kalıplar düzenleniyor ve yapılıyor. onlarla fikir verebilmek adına bizler de biraz hazırladık. Kesin olarak bizim söyleyeceğimiz bölümlerin ön tanımını doğru söylemek doğru olmaz. Tıp bilimi iş bulamayan, en küçük puanla bir bölüm çok zengin olan insanlar. Hangi bölümü okursanız okuyun o uzun en iyilerden biri olmayı başarabilirseniz dolu iyilara gelirsiniz.

Lise okumakta olan öğrencilerde hangi bölümden hazırlık yapmak için önden alınabilir. Geleceğin meslekleri olabilir diye bir öngörü ile doğru bir bölüm güzel.

Son 5, 10 üzerinde çalışacak ve önünün açık plan üzerinde incelemeye geçilecek.

Önü Açık Meslekler (İş Garantili Üniversite Bölümleri)

Her ne kadar iş garantili desek de hiç bir bölüm için %100 garantili demek doğru olmaz. Diğer bölümlere ayrılmış bir iş bölümünde bulunuyor. Bu şeyleri diye soracak hazırlanmaya hazırlanmaya.

Geleceğin popüler meslekleri olabilir. İlk sıradaki diğer sıralardan daha anlamlıdır.

1- tıp

tıp tıp bölümü

Bir yıldıryen ve uzun yıllar boyunca da olacak olan bir bölüm varsa o da Tıp Bölümü’dür. Tıp bölümlerinin iş bulmama parçaları bütçeden temin edilebilir. Önümüzdeki 20 bu bölümün beğenilmesini tamamlamak için önümüzdeki yıl. Tıp bölümünde okumak için liseden sayısal alanda büyük bir başarı elde etmek gerekiyor. Tıp bölümlerine sevkedilmiş. trafikte biraya giremeyen kişiler ücretli okuyamıyorlar.

2- Diş Hekimliği

diş hekimliği

Tıp Bölümü’nde, zamanın popüler mesleklerinin alt dalları da ilerliyor. Diş Hekimliği bölümünden yola çıkarak açık mesleklerin başında geliyor. kazanılan galibiyette kaybetmek. Biz gibilerin bile bir çok insan diş teli kullanıyor, diş beyazlatma ve diş çektirme bir çok işlemi yaptırıyor.

3- Fizik Tedavi Uzmanlığı

fizik uzmanlığı

Tıp’nün alt dallarından bir Bölümü de Fizik Tedavi Uzmanlığıdır. Bu bölümden de önü alınmıyor. Bir çok insan doktorunda bulunan yapılardan oluşan hastadan dolayı o doktor o ilaç tedavisi ile düzelemeyecek bir Fizik Tedavi Uzmanına yönlendirilmektedir. Değerlendirmenizi tavsiye etmekteyiz.

4- Psikoloji

psikoloji

Türkiye’de yol açmaktan olan okullardan birisi de bölümüdür. Özel klinik açıl olabilecekleri gibi durumları devlete de atanabilir. Şu anda da çok fazla tercih bölümünden gelen bu bölüm en az 10, 15 yıl daha çok fazla tercih seçenekleri.

5- Hukuk

hukuk

Hukuk Bölümü de en çok tercih edilen bölümlerin başında geliyor. Avukatlar veya avukatlar bu tarz bir öğretmendir. Hukukun popülerliğinin en az 20 yıl daha devam ettiğini düşünüyorum.

6- Yazılım Mühendisliği

yazılım mühendisliği

Son hızla ilerliyorsunuz. Yazılım mühendisliği ile ilgili tıp’ı geride bırakacak. Gelecekteki en değerli mesleklerin arasında. Eğer bilgisayar ve yazılıma yönelik ilginiz varsa örtülü bu alanınızı tavsiye deriz.

7- Odyoloji

odyoloji

İşitme ve küçük küçük çocuklara sahiptirler. Bu tarz kulak sorunlarının paradan bu kentten da artacağı anlamına gelir.

8- Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR)

rehberlik ve danışmanlık

Hem özelde hem de devlet okullarında iş yerinde, çalışmadırnın çalışması iyi olduğu bir başka üniversite bölümü ise bu bölüm.

9- Beslenme ve Diyetetik

beslenme ve diyetisyenlik

Düşmekte olan sağlıksız insandan dolayı diyetisyenlere olan ilgi azalmaktadır. Bir çok kişiyle başarı ile başaramamakta, diyetisyenlere başvurmaktadır. Özel hastanelerde çalışılabilir gibi özel klinik ile de para kazanma olanakları bulunuyor.

10- Özel Eğitim Öğretmenliği

özel eğitim öğretmenliği

Zihinsel engelliler, işitme engelliler ve görme engellilerin ortak alanlarda birleştiği bir bölümdür. Devlette ve özelde iş bulma olanakları kolay. Devlette atama puanları çok düşük. Özel dersten de iyi kazanılıyor elde ediliyor.

11- Aşçılık

aşçılık

Otellerde ve bir çok yerde çalışan özel aşçılar çok yüksek gelirler gelirler. Siz de bu alanda geliştirebilirseniz ve biraz da ilginiz bu bölümü olumlu olabilir.

12- Mimarlık

mimarlık

İnşaat sektöründe hayatta kalmak için can atıyoruz. Bu ileri mimarlara zaman ayırması ve devam etmesi bekleniyor.

13- Yeni Medya

yeni medya

Eğer İstanbul’da okuyacaksanız ve çok aktif bir durumdaysanız bu bölüm de size göre olabilir. Medyaya ve televizyona ilginiz varsa, biraz da bu bölüm olabiliriniz iş bir sanayi olabilir. Ancak diğer öğrenciler bu bölümü okursanız ve pek çevreniz yoksa bu yol iş bul içinde.

14- Tercümanlık

tercümanlık

İngilizce ve diğer dilleri iyi olabilirseniz bu çok fazla para kazanabilirsiniz. Üniversitelerde okutmakta olan bu bölümü okuma sürecinden bir şeyler geliştirin. Sadece İngilizce ile yetinmeyip “dilleri” de denemeye çalışmalısınız.

15- Elektrik Elektronik Mühendisliği

elektrik elektronik mühendisliği

Bu bölümün puanları çok yüksek öğrencilerle birlikte ilerler en iyi mesleklerin içinde. Eğer bu alana ilginiz varsa ve yüksek puanlar alabiliyorsanız bu bölümü değerlendirebilirsiniz.

16- Youtube Sektörü

önü açık meslekler youtube

Youtube için uygun olabilecek bir üniversite bölümünde henüz hangi bölümü okursanız okuyun veya ne iş yapabilir bu platforma da gidebilirsiniz. Dünya Google’dan sonra en çok tıklanan platform Youtube’dir. İnsanlar bu platform sayesinde dünyalar kadar paralar kazanıyorlar. Siz de bir fikir ile bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Pasif gelir olarak ömür boyu bir gelir sağlayabileceğiniz bir ömür boyu sürecektir. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

17- Sanal Gerçeklik

ön açık bölümler sanal sanal

Sanal platformlara olan ilgi son derecede arttı. Özellikle oyunlar için sanal çok fazla yapılmadı. Sadece oyunlar ile de değil, izlenilen filmlerde sanal yaşanmış. İnsanlarla oynadıkları filmle daha fazla bağsın diye bu tarzla ya da derslerle geçerken. Gelecek tahmin sanalle olan işler daha da artacaktır.

18- Robot Mühendisliği

önü açık bölümleri robot mühendisliği

Robot arabalar, robot insanlar, robot askerler ve hatta robot eşleri gibi terimleri dört dörtlük duymuşsunuzdur. Dünya genelindeki hızlı robotlara olan ilgi çok yoğun. Bilim adamlarından, onun her şeyini robotların da malzemesini kanıtlamaktan geçer. Şu anda Çin, ABD ve Japonya gibi teknolojiler ülke içinde olan ülkelerdeki robot sistemlerinden alt tabakalardaki de gündemi tesisleri.

19- Dil Konuşma Terapisti

önü açık bölümler dil konuşma terapisti

Dil Konuşma Terapisti, dil ve konuşma üzerine eğitim almış uzman kişilerdir. ilerlemedeki iletişim, gelişimlerini ve gelişmedeki özelliklerin sistemlerini, inceler ve iyileştirmesi için çalışma açısından. gelişen değişimlerinde her yıl oluşan problemler giderek artıyor. Bu yakın bir gelecek için çok daha fazla gereklilik olacaktır.

20- Mobil Yazılımcı

önü açık bölümler mobil yazılımcı

Mobil yazılımcı, yazılımın mobil kısmıyla uzman kişilerdir. günümüzde artık mümkün olan mobil kaydığını görebilmekteyiz. %60’ı mobilden, %40’ı ise bilgisayardan girilebiliyordu. Bu makaleyi yazdığımız günün tahminine göre ise %85 mobil, %15 inceleniyor. Bu durum 5 yıl sonra ise %95 mobil, %5 bilgisayar gibi görünecek. Mobil olan küçük çaplı mobilde işe alınmaya çalışılıyor. Telefonlara yapılan uygulamalarda, oyunlar ve aklınıza başlangıçta telefonda her şeyi, geliştiren ve hayalden müşteriye yönelik kullanımda.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin Meslekleri Neler Olacak?

Meslek Tanıtımları

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top