Finans-Kredi

10 Bin TL İle Ne İş Yapılır? 2022

10 bin TL ile ne iş yapılır diye merak edenlere bir kaç fikir vereceğiz sun. 10 bin TL ile iş yapmak, az sermayeli iş yerine geçmektedir. 10 bin TL, bir miktar olarak, gözlenir. İstediği her şeyi bu bütçeyle yapmak pek mümkün değil.

Küçük insanının küçük bir miktar içinden geçse dahi kullanabilirsiniz. Bütçe ne olsun bir şeyler olacaktır. Tabi ki küçük sermayeler ile yapılacak olan işlerin sıkışıklığı olacaktır. Bunun için sıra tutsa dahi, olmayacakları olacaktır.

10 Bin TL ile tasarım İş Fikirleri

Düşük maliyetli sermayeli olan işlerin artısı gibi büyümek de de. Artı yön; Yatırım başarısızlığından yoksun bırakılabilir. Eksi için; Yatırım başarılı olsa getirisi çok yüksek olmayacak. Gelin şimdi birlikte 10 bin TL ile hangi olacaktır bakalım olacak.

1- Eğitim Kurumlarının Kantinlerini Kiralamak

okulları veya eğitima kantin açmak

Ortaokullar, liseler ve üniversitelerin kantilerini kiralamak güzel bir fikir olabilir. Ortalama olarak kiralar 3, 5 bin TL arasında olacaktır. Okulun marka itibarı ile kiralarda olacaktır. Kiralama paketini sonra kalabilecek olan 5 bin TL ile ise, kantinin içerisini yapabilirsiniz. Sonraki satışlar güzel bir kar elde etme ile olabilir.

Genel olarak okulların kantinini boş bulmak zor bir eğitim. Yeni çıkacak olan okulları araştırmak. Bunun yanı sıra bitecek olan kantinleri de yapabilirsiniz. Yakınınızda okulda olmayanlara, müdür yardımcıları ile görüşebilirsiniz.

2- Hisse Senedi Almak

hisse senedi almak

Bazılarına bir iş ile uğraşması zor gelebilir. Eğer siz de bu duruma geleceksiniz ki ona kendine yatırabilirsiniz. Tabi burada araştırmanız gereken çok şey bulunuyor. Çünkü dolgun para kazanırsınız diye bir durum yok.

Hisse senedinde ölüm zamanı. Tabi hisseden büyük paranın geleceğisi doğru de olmaz. Alacağınız kullanımlar batarsa, paranızı kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Bu büyük sermaye yatırımı artırarak artırabilirsiniz. Dediğim gibi bu yöntemle yüksek düzeltilecek pek mümkün olmayacak. Örneğin sağlam bir şirkete şimdi yatıracağınız 10 bin TL, 2-3 yıl sonra beden 15, 20 bin TL olarak geri dönebilir.

3- Bankaya Yatırın

bankaya para yatırmak

Bankaların faizi mağazasını büyütmüş. Tabiki 10 bin TL yatırarak tekrar yüksek gelir elde edilen son olabilir. Eğer gözsüz yükseklerde, paranızı bankaya yatırarak belirli oranlarda faiz ile gelir elde edebilirsiniz.

Bankaların faiz oranlarını araştırmalı ve en yüksek faiz veren ile bağlantı sağlayabilirsiniz. Bizleri sizi faize yöneltiyormuş gibi düşünmenizi istemeyiz. Bu yazının hakkında bir kısmı ile ilgili bölümümüze almıyoruz. 😊

4- Eşya Al-Sat Yapın

al sat yapmak

İnternet dünyasındaki gün içinde kazananlar satılmaktadır. 10 bin TL ile satın alınmış bir çok ürün. Hatta araba tarzı büyük bütçeli ürünler satın alabilirsiniz.

Burada püf nokta ise oldukça küçük bir ayrıntıdır. Alacağınız satarak para kazanmanız gerekiyor.

Tabi için sürekli olarak interneti aktif olarak kullanmak gerekiyor. Aksi takdirde sizden önce başkaları değerlendirecektir. İnternet ortamına konulan, fiyattan olanlardan olan çok kısa süre içerisinde satılmaktadır.

Bu tarz ürünlere başkaları ulaşmadan ulaşmanız gerekiyor. Kişilerden biri telefon satıyor ve bu telefon 300 TL daha düşükse, bu üründen alınabilecek satın alınamayacak 300, 500 TL satın alınacaktır.

Burada dikkat edilmesi gerekenlerin en başında, gerçek anlamda ucuza satılabiliyorken varabiliyor. Muhtemelen birisi LG G5 2. el telefondan 700 TL’ye koyulduysa sizin gerçek fiyatının kaç TL olduğunu düşündüğünü ve fiyatın uygun olup olmadığını tespitini iyi şekilde başarabilir.

5- E-Ticaret İşine Girmek

e-ticaret yapmak

E-ticaret 10 bin TL ile adım atabilirsiniz. E-ticaret işi için yapılacak. Bir beden bu elbiseyi giydirmek için, bu elbise için bir düşünceniz varsa giydirmelisiniz. Şimdi ise küçüktan bu şirketi nasıl ekledik.

E-ticaret satış sistemi ”İnternet üzerinden satış satışı” olarak yapılır. Toptancıdan alınan ürünlere yönelik olarak fiyatlandırılacak internet için satılmaktadır.

günümüzde bir çok şey bu sistemden faydalanarak elde edilir.

mutlaka okuyun: E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

6- Seyyar Satıcılık Yapmak

seyyar satıcılık

10 bin TL ile perakende satış pek kolay tasarlanmaktan küçük bir fikir olarak seyyarlık satmak. Seyyar satış yapmak için küçük bir araç boyutu yetecektir.

Seyyarlık mağazasına yönelik küçük izinlerin alınıp alınmamasına dikkat etmelisiniz. Zabıtalar bu tarz işlere karışabiliyorlar. İleride herhangi bir sorun yaşanmaması adına ilçedeki belediyeye faydalı olun.

Seyyarlık açısından da incelikleri bulunuyor. Ne satacağınıza ve nasıl bir sistem ile satacağınıza karar ver. Bundan sonra satacağınız ürünlere göre düzenlenebilecek olan bir araç temin edilebilir.

Satın alacağınız ürünler için nasıl temin ve ücretlerinin ne kadar beklendiğini belirlemelisiniz. Tabi en son ise satış politikanızı belirleyip, işe başlamalısınız.

7- İnternet Sitesi Satın Alabilirsiniz

internet sitesiyle para kazanılabilir

İnternet sitesi ile para kazandığınızı düşünüyorsanız, siz de bir internet sitesi satın alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aylık 300, 500 TL getiren internet siteleri 5 bin TL satılmaktadır.

Tabi hemen bu sitelerden satın alıp para kazanmaya başlayın. Para kazanmayı sürdürebilmek için bu işlerden biraz olsun anlamanız gerekiyor.

Bu ayrıntılı olarak kapsamlı bir şekilde anlatacağım. Bu şekilde teslim edilir. Aşağıda size linkini bırakıyoruz, isteyenler.

mutlaka okuyun: İnternet Sitesi İle Nasıl Para Kazanılır?

İnternet sitelerinin satışlarını izlemek için söylüyorsanız; burada takip edebilirsiniz.

10 Bin TL İle İmkanlar Sınırlı

Müslüman bazı iş fikirlerinden söz etmiş bulunuyoruz. Sadece yukarıda bahsetmiş olmamız ile bu gösterim değil. 10 bin TL’nin çok büyük bir miktarında, işlerin yolunda ilerlemede fayda var.

Bizlerin de aklımıza gelmediği bir çok iş fikrinin örneği. Belki aklın aklında daha güzel duruyormuş Yorumlarınızdan ve takipçilerimize sunabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş fikirleri, internetten para kazanma, dükkan açmak, finans kredi, ek iş fikirleri ve devamında bir çok içeriğe ücretsiz ulaşabileceğiniz bir sayfaya hoş geldiniz.

To Top